Logo

5 důvodů pro městské kolo


Proč začít jezdit na městském kole?
Jaké jsou jeho výhody? 
V čem strčí do kapsy své dopravní konkurenty?

Našich pět proč jasně ukáže, proč je bicykl šampionem mezi dopravními prostředky a proč bez něj vyrazit do víru velkoměsta je pěkná nerozvážnost.

Car speedometer

1. Rychlost

Kdo žije ve městě, dobře to zná. Nacpané tramvaje nebo autobusy nás ženou do aut a nekonečné kolony před semaforem pak přivádí k šílenství.

Small diamond

2. Styl

Jízdní kolo není pouze sportovním náčiním, jak by se dnes mohlo zdát. Kolo vždy bývalo a naší snahou je, aby stále bylo především jedinečným dopravním prostředkem.

Moderní městská kola (citybikes) umožňují díky své konstrukci pohodlnou vzpřímenou jízdu. Mají krytý řetěz, účinné a elegantní blatníky, nábojovou převodovku a další specifické odlišnosti od kol sportovních, proto si stačí vzít svůj nejlepší oblek a vyrazit „kolmo“ do kanceláře.

Passion Heart

3. Zdraví

Není již žádným tajemstvím, že většina zdravotních obtíží, které začínají ve středním věku, patří mezi civilizační choroby způsobené nedostatečným pohybem.

Jízda na kole je optimální prevencí nadváhy, kardiovaskulárních onemocnění, cukrovky typu B a dalších „radostí“, které si lze vysedět v kanceláři.

Tree silhouette

4. Ekologie

Nikomu by nemělo být lhostejné prostředí, ve kterém žijeme. Kdo zvolí městské kolo, nemůže být k přírodě ohledupnější.

Žijte ve městě, žijte s městem!

Tool for saving money

5. Úspora

Jízdní kolo prostě nepotřebuje benzín a revizor Vás na něm také kontrolovat nebude. S jízdou na městském kole nebo elektrokole nejsou spojené žádné další náklady, městská kola jsou totiž konstruována tak, aby nevyžadovala prakticky žádnou údržbu.

A peníze na stromech nerostou, že?