Logo

Lejla is Ready!

Lejla is Ready!
23.11.2016

Až donedávna znala známá moderátorka Prahu jen z pohledu řidiče automobilu. Zájem o zdraví a kondici ji přivedl k jízdnímu kolu, na kterém teď brázdí Prahu.

Jak vypadá vaše cestování po Praze?
Já se pořád někde přemisťuji, takže vlastně až donedávna jsem trávila čas v autě. Řidičák mám od dvaceti šesti let. S Michaelem Kocábem jsme bydleli poměrně stranou civilizaci, ač ve městě, takže k nejbližší tramvajové zastávce to bylo dva a půl kilometru.

Teď ale máte jízdní kolo.
Ano, to jsem si ho pořizovala úplně na začátku sezóny, někdy koncem března. Jezdím na něm se synem Davidem do školky.

Jakou trasu jezdíte?
Bydlím ve Kbelích, takže to mám poměrně všude daleko. Jezdím na kole tak pětkrát šestkrát týdně. Dnes když mám schůzky, snažím se třeba umístit je do Karlína. Jezdím ale i do Vršovic nebo na náplavku po páteřní stezce podél Vltavy, všechno je to 15-16 km. Když tedy například jedu ráno i večer se synem do školky v Troji, tak to mám přes 50 km.

To je docela hodně….
Je to znát, ale čekala jsem, že budu unavená a že třeba večer nedojdu do postele, ale to se neděje.
Tohle kolo má několik výhod. Především je to elektrokolo, takže bez pomoci motoru bych to asi sama nedala. Já to potřebuji jako zástupný prostředek pro jízdu po městě, ne jako rekreaci.  Pak je důležité, že to je skládačka, když ho potřebuji složit do auta nebo do tramvaje. Beru kolo na nákupy, David sám má 20 kilo.

Pokračování na webu: cistoustopou.cz