Logo

Pohodlná sedla na kolo nejen pro problémy s prostatou a další zdravotní doplňky

Pohodlná sedla na kolo nejen pro problémy s prostatou a další zdravotní doplňky
7.11.2019

Ať už máte nějaké zdravotní problémy nebo jste pokročilejšího věku, věřte, že nemusíte seknout s jízdou na kole. V naší nové nabídce specielních pohodlných sedel, řidítek, nástavců ergonomických gripů a dalších doplňků najdete řešení pro různé zdravotní obtíže, které vám jízdu na kole činí obtížnou či ji přímo zamezují.
Nová kategorie doplňků pro vaše zdraví

Na základě častých požadavků našich zákazníků a to nikoli pouze z řad seniorů jsme seskupili nabídku celé řady doplňků do jedné samostatné kategorie  - zdravotní doplňky na kolo. Tyto doplňky, které již několik let doporučujeme a montujeme dle přání zákazníků na jízdní kola a elektrokola mají bezprostřední vliv na zdraví prospěšný a bezbolestný pohyb na kole a mají rovněž preventivní účinky. Velmi častou stížností je bolestivé sezení na kole. V tomto bodě jsme učinili skvělý objev až na americkém trhu, kde jsou již od 80. let v prodeji sedla Hobson seats. Nyní je máme v nabídce.
 

Hobson - pohodlné sedlo na kolo nejen pro problémy s prostatou

Sedlo typu "nose-less seat" tj. sedlo bez nosu je málo rozšířený typ sedla na kolo, které umožňuje či zpohodlňuje jízdu na kole lidem s nejrůznějšími obtížemi v oblasti pánevního dna a perinea (hráze). Nemusí jít však jen o zdravotní potíže ale i o nestandardní tvar pánevních sedacích kostí, které způsobují bolesti při jízdě na obvyklých byť pohodlných sedlech na kolo. Sedla americké firmy Hobsonseats nemají přední část (nos), která přímo dosedá na pánevní hráz, ale naopak mají dvě samostatné sedací plochy, které lze nastavit přesně podle šířky sedacích pánevních kostí. Je důležité si uvědomit, že perineum fyziologicky nikdy neslouží k sezení a že jízda na standardním cyklistickém sedle je v tomto ohledu zcela specifická a může způsobovat problémy. Předně útlak nervů a krevního zásobení v oblasti pánevní hráze u mužů často způsobuje erektilní disfunkci a u žen zhoršené libido. Pak je zde celá skupina chronických obtíží jak u žen tak u mužů v oblasti pánevního dna, které činí jízdu na kole málo snesitelnou nebo ji vylučují. Ať jde o hemoroidy, problémy s prostatou, různé gynekologické obtíže (opakované záněty Bartholiniho žláz) a podobně. Díky těmto sedlům nalezlo mnoho lidí cestu zpět k jízdě na kole nebo si prodloužilo aktivní cyklistiku do vysokého věku. Absence stabilizační části sedla (nosu) může krátkodobě způsobovat určitou nejistotu, nicméně tato mizí po pár kilometrech a pak již převládají jen pozitiva. Firma vyrábí zdravotní sedlo na kolo pro rekreační cyklisty Original Easy Seat, dále pak pohodlné sedlo Easyseat II a rovněž sportovní sedlo bez nosu Pro-Hub X2, které svým tvarem umožňuje směrové vedení kola a je vhodné i pro MTB.
 

Na výšce řidítek záleží

Díky mnohaleté zkušenosti s prodejem městských kol víme, že velmi častým důvodem, proč si zákazníci tento typ kol vybírají, je dostatečná výška řidítek. U kol trekingových, krosových a horských se v posledním desetiletí ustálilo hlavové složení typu a-head, které má sice dobrou hmotnostní bilanci ve srovnání s klasickým představcem, ale neumožňuje výškové nastavení řidítek. Výška řidítek je dána délkou krčku vidlice, která je výrobci většiny jízdních kol řezána na výšku cca. 7 cm nad ložisko hlavy rámu. Pro mnoho cyklistů, vzláště těch, kteří mají problémy s páteří, je sportovní poloha řidítek příliš nízko a způsobuje jim problémy a bolesti. Ať už jde o chronické bolesti krční páteře, problémy s karpálními tunely nebo o poněkud větší bříško, řidítka nutí k předklonu, namáhá se šíje, zápěstí a při nadváze se hůře dýchá. Pokud vám jsou tyto problémy povědomé, máme řešení. I hlavové složení typu A-head lze zvýšit pomocí nástavce Satori. Samotný sportovní představec lze měnit za stavitelný - např. Ergotech Octopus a navíc různě dlouhý (dva rozměry). Řidítka lze doplnit erogonomickými gripy, které zmírňují tlak do dlaní a otřesy nebo je kompletně vyměnit za řidítka typu "bulhorn". Tento typ řidítek umožňuje střídat různé pozice rukou při držení a předcházet tak bolestem v zápěstí i šíji.
 

I drobné zdravotní doplňky na kolo pomohou

Starší věk cyklisty může být spojen se zhoršenou hybností a rovnováhou. Z toho důvodu doporučujeme použít zpětná zrcátka na kolo, která poskytnou přehled o tom, co se děje za vámi bez rizika spojeného s otáčením hlavy. Lepší jistotu a snažší nástup na kolo jistě poskytují dostatečně široké platformové pedály vhodné i pro turistickou obuv se zpevněnými kotníky.
 

Přestavba na elektrokolo - odchod do cyklistického důchodu se odkládá!

S věkem ubývá sil a není to žádná ostuda ale fakt, se kterým se dá vypořádat. Bydlíte-li v kopcovaté krajině, nelze se divit, že vás už tolik neláká skočit na kolo, protože popadáte dech a kolena se už také ozývají. Nemládneme, ale technika nám jde naproti. Nechte si u nás udělat přestavbu jízdního kola na elektrokolo pomocí kvalitní sady Pendix, pomocí které změníme libovolné kolo na elektrokolo se středovým pohonem s obdobnou funkcí jako u elektrokol s pohony Bosch. Bez zbytečné kabeláže, snadno ovladatelné, lehké. Jednoduchým nastavením výkonu motoru pak reguluje pomoc a je jen na vás, zda si chcete zasportovat, udělat si lehkou fitness projiždku nebo si dojet na nákup bez jediné krůpěje potu.

Video