Logo

Z chorvatského Záhřebu do gruzijského Kutaisi

Z chorvatského Záhřebu do gruzijského Kutaisi
23.10.2018

Jeden muž, jedno kolo, 16 kilogramů výbavy, 4000 kilometrů a dva světové kontinenty. Takto by se dala velice rychle popsat extrémně dlouhá cykloexpedice Petra Blahuta do gruzijského Kutaisi. Celá cesta je zdokumentována a vy si ji můžete prohlédnout na Youtube.

Petr Blahut. Že Vám toto jméno nic neříká? Chyba! 

Vše začalo 20. června, kdy Petr Blahut alias Mužík vyrazil na opravdu dlouhý výlet.

Po dlouhých náročných přípravách, balení všech nutných věcí k přežití a plánování cesty do posledního detailu přišlo první šlápnutí do pedálů, které se odehrálo v Záhřebu. Toto šlápnutí předznamenalo spoustu dobrodružství, životních zážitků ale i překážek a překonávání nespočetných výzev. Začala tím dlouhá expedice, která čítala přes 4000 kilometrů! Petr Blahut se tímto šlápnutím vydal na svou další cyklovýpravu z chorvatské metropole až do gruzijského Kutaisi.

Trasa to byla opravdu pestrobarevná - po cestě ho čekaly rovinaté polopouště, liduprázdná vysokohorská sedla i orientem nasáklá rušná města! Za tuto svou expedici projel mnohem více států, než leckdo navštíví za celý svůj život. Krutý déšť zkoušel jeho nezlomnost, ještě krutější vedro hazardovalo s jeho energií. Petr se přesto nedal zastrašit a pokračoval stále vpřed až do svého vysněného cíle. Až zhruba po 2 měsících nezapomenutelného výletu se Petr znovu dostal do své domoviny, do České republiky! 

Celá cesta byla pravidelně sdílená na sociálních sítích a zároveň byla pečlivě dokumentována. Vzniklo tak spoustu videozáznamů, které Petr sám natočil, sestříhal a nakonec i vydal jako unikátní sdmidílný cestopis, díky kterému můžete tuto kolosální výpravu alespoň z části "ochutnat". S hrdostí a pýchou dodáváme, že cestoval na našem kole Kolos No.4, které bylo vytvořeno v našem online konfigurátoru přímo na míru Petrovi, tak aby ho na takto náročné jízdě v ničem nezradilo. A povedlo se, Kolos zvládl tuto extrémní cestu ke spokojenosti jak naší, tak především i Petrový na jedničku. 

Pro více informací ohledně kola, na kterém byla tato expedice podniknuta, naleznete ZDE .

Neváhejte a mrkněte se na výše zmíněný celý cestopis, který naleznete na Youtube, opravdu to stojí za to! Jako ochutnávku sem přidáváme krátký sestřih.