Logo

Zimní cyklistika - sezóna nekončí, sezóna trvá

Zimní cyklistika - sezóna nekončí, sezóna trvá
8.12.2018

Plánujete jezdit na kole i v zimním období? U nás v Citybikes naleznete potřebné vybavení!

Není moc sněhu na běžky? Nevadí!

Připravte se na cyklistiku v zimním období u Citybikes! 

Ačkoliv pro většinu cyklistů končí sezóna začátkem října a začíná na konci dubna, neznamená to, že na kole se v Zimě nedá jezdit, právě naopak! Když se člověk dobře připraví, tak je jízda v Zimě doslova radost. 

Základem je zvolit vhodné kolo a samozřejmě dobře se obléci. Pokud plánujete jezdit na kole ve snadnějším terénu nebo ve městě, dozajista postačí horské kolo, nicméně pokud plánujete na kole jezdit v Zimě opravdu často anebo pokud jste v cyklistice ambicióznější a lákají vás horské cyklostezky, není od věci sáhnout po fatbike kolu. Jedná se o speciální typ kola, u kterého nezáleží, co se Vám postaví do cesty, kolo projede prostě vším. To především díky jeho širokým pneumatikám, které vynikají svou neskutečně velkou přilnavosti a výbornými tlumícími vlastnostmi. Není proto divu, že poprvé toto kolo začali lidé používat v 80. letech na Alijašce.

Jak už bylo zmíněno, nesmí se zapomenout ani na dobré oblečení. Přece jenom, v Zimě bývá fakt zima! Nicméně Vám zaručujeme, že při poctivém šlapání se dokonale zahřejete, a že venku mrzne? To poznáte jen díky páře vycházející od pusy při dýchání. Je důležité zvolit si oblečení z kvalitního materiálu a investovat do lepších zimních bot na kolo. Rukavice a čepici pod helmu snad nemusíme ani zmiňovat, bez těch to nejde. 

Poté již stačí pouze naplánovat cestu a může se vyrazit! Je dobré zvolit takovou cestu, kde se střídájí rovinky, výšlapy do kopců a jen krátké sjezdy z nich. Při jízdě v Zimě byste totiž neměli nikdy přestat šlapat, protože jakmile přestanete šlapat, začne Vám být zima a akorát zbytečně promrznete. To stejné platí i pro oddechové zastávky, vždy je lepší naplánovat si odpočinek v nějaké vyhřáté hospůdce. 

U nás v Citybikes naleznete spoustu vybavení, které by se vám mohlo při jízdě v zimě hodit - rukavice, čepice nebo dokonce i zimní helmy. Nechybí nám v nabídce ani fatbiky a horská elektrokola a spoustu dalšího. Zastavte se u nás, rádi vám se vším poradíme, vybereme pro vás správné kolo a zahřejem Vás úsměvem! 

 

P.S. Hlavně si nezapomeňte vzít na zimní cyklovýlety kapesníčky! ;-)