BROOKS Maintenace Kit - sada pro údržbu kožených sedel

Kód: 013013
Neohodnoceno
Značka: Brooks
350 Kč / ks 289 Kč bez DPH
SKLADEM (5 ks)
Můžeme doručit do:
10.10.2022

Sada pro impregnaci a údržbu kožených sedel Brooks.

Detailní informace

Prodáváme již
od roku 2006

Průkopníci v
městské cyklistice

2 kamenné prodejny,
Praha a Brno

Kvalifikovaný servis
jízdních kol

Unikátní nabídka,
zboží ihned k odběru

Detailní popis produktu

Mazání 

Sada pro impregnaci a údržbu kožených sedel Brooks


Jelikož je kůže přírodní materiál, může u ní docházet k vysychání, tvrdnutí či popraskání. Pro dlouhodobou životnost koženého sedla Brooks doporučujeme originální impregnaci Brooks Maintenace kit.

Sada obsahuje:

  • Proofide - specialní vazelína na ošetřování kožených sedel 
  • Brooks klíč k natažení kůže na sedle 
  • Bavlněný hadřík 

 

Údržba koženého sedla Brooks 
 

Při zakoupení koženého sedla není nutné ho hned mazat ani napínat. Je totiž naimpregnováno a napnuto dostatečně již z výroby, takže stačí sedlo namontovat a beze strachu používat prvního půl roku. 
Při prvních vyjížďkách mohou přijít smíšené pocity ohledně pohodlnosti, jelikož kožené sedlo je třeba nejprve "vysedět", apak se teprve stane měkčím a komfortnějším, dále už zůstane vytvarováno podle jezdce. 

Pro impregnaci sedla Brooks doporučujeme používat pouze tento originální výrobek, jelikož je léty osvědčený a nehrozí přílišné změkčení kůže a její potrhání nebo narušení povrchové vrstvy. Hlavní funkcí maziva Brooks Proofide je zajistit ohebnost a zabránit vysychání kůže a výrobce doporučuje promazání jednou za půl roku. 

Aplikace se provádí vždy na suchém sedle, lehce se nanese na horní stranu sedla, tak aby pokryl celou plochu sedla. Potom je třeba nechat sedlo půl dne odstát, aby vosk prosákl do všech vrstev sedla. Nakonec se sedlo vyleští bavlněným hadříkem. 

Správné napnutí sedla je opět zajištěno výrobcem, ale po půl ročním zajetí se může kůže natahovat. Při pohledu z boku by měla být horní linie v podstatě rovná. Není-li tak je dobré kůži napnout, což se provádí napínací maticí a klíčem Brooks. Při pohledu z předu maticí otočte po směru hodinových ručiček, postačit by měla max. jedna otáčka. Pozor však na přepnutí sedla, které může poškodit vnitřní vlákna kůže a sedlo tím poškodit a také nikdy nenapínejte sedlo Brooks, když je mokré! 

Prohlédněte si instruktážní video, jak pečovat o kožené výrobky Brooks v záložce videoukázka. 
 

Video

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: