Cargo Bike Day - den nákladních kol - sobota 17.6.2023

Dovolujeme si Vás pozvat na poslední letošní den "otevřených dveří" věnovaný testování nákladních elektrokol Tern, který proběhne v sobotu 17.6. od 10:00 do 15:00 v pražské prodejně Citybikes na náměstí Svatopluka Čecha 3, Praha 10 - Vršovice.
Budete moci vyzkoušet nákladní elektrokola "na vlastní nohy" v reálném provozu. Nezdráhejte se vzít s sebou děti, domácí mazlíčky, boxy, tašky - vše, co chcete přepravovat nebo s kým na kole jezdit.

Co můžete dále očekávat?

 • Testovací jízdy kol Tern
 • Konzultace
 • Občerstvení
 • Slevový kupón 10% na nákup kol Tern


Nákladní elektrokola Tern

Mezi nejprogresivnější značky elektrická cargo kola patří firma Tern, která zúročila bohaté zkušenosti se skládacími koly, některé "skládací" prvky zařadila i u nákladních kol a tak ještě zvýšila jejích skladnost a praktičnost. Modely nákladních elektrokol GSD, HSD, Quick Haul, Short Haul a NBD patří k vrcholu nabídky v oblasti cargo kol (i bez motoru v případ modelu Short Haul).

cbd_kola_2

Nákladní elektrokola Tern GSD, HSD, NBD a Short Haul

Půjč si mě

Abychom seznámili zákazníky s novinkami a rozšířili informaci o tomto způsobu dopravy a dost možná i o "jiném životním stylu", je možné cargo kola a další kola z naší nabídky označená v e-shopu příznakem  K_zápůjčce  vyzkoušet nejen v prodejnách ale především si je zapůjčit domů a otestovat je na typické dojezdové vzdálenosti a reliéfu tratě, s nákladem, spolujezdcem, dětmi, psem či kočkou, hudebním nástrojem - čímkoli a kdekoli dle vaší libosti.

Pravidla zápůjčky nalzenete zde.

cargo-bike-day

Příklady použití elektrických nákladních kol Tern

Pár slov k historii nákladních elektrokol

Naše firma Citybikes se již delší dobu neúnavně zabývá propagací a rozvojem praktické (elektro) cyklistiky. Již před mnoha lety jsme vyráběli vlastní modely elektrických nákladních kol typu Long John pro farmářské trhy.

 
cargo-kolo-trhy-citybikes

Jeden z prvních elektrických modelů cargo kol Citybikes

Účastnili jsme se výběrového řízení na dodávku nákladních elektrokol pro Českou poštu - opět s vlastním prototypem inspirovaným v Německu a podařilo se nám dodat několik elektrických cargo kol podnikatelům s drobnou rozvážkou (pizza).

ceska-posta-cargo-kolo-citybikes

Prototyp pošťáckého nákladního elektrokola - zimní test :-)

I přes nadšení a úsilí však bylo možné konstatovat, že ačkoli se cargo kola ve světě již před lety hojně rozšiřovala, český trh byl vůči nim poměrně imunní. V tomto ohledu jsme dlouho nebyli proroky. Poslední vývoj klimatických změn a rovněž akční plán stanovený Pařížskou dohodou, ve které se EU staví do role lídra v boji s globálním oteplováním (uhlíková neutralita do roku 2050), dává tušit, že by téma ekologické individuální dopravy a přepravy mohlo konečně začít rezonovat i u nás.
Názory vyspělého světa se v tuto chvíli již shodují v tom, že automobilová doprava (zejména ve městech) není v současné podobě udržitelná z důvodů, které lze shrnout do následujících bodů:

 • Do měst se jednoduše nevejde
 • Nehodovost s fatálními následky
 • Exhalace a prašnost
 • Hluk
 • Stres, zdraví a kvalita života

Jako jedním z více možných řešení individuální dopravy ve městech nebo obecně dopravy na kratší vzdálenosti s přepravní kapacitou srovnatelnou s osobním vozem se jeví využívání elektrických nákladních kol (cargo kol). Tento trend je patrný v mnoha městech (nejen) Evropy. Vývoj u nákladních elektrokol rozhodně nijak nepolevil a zdá se, že nejrozumnějším typem nákladního kola je tzv. long tail (delší zadní stavba) s 20" koly. Proč tomu tak je?

 • Snadná ovladatelnost
 • Půdorys shodný se standarním jízdním kolem
 • Možnost vertikálního parkování
 • Nižší hmotnost

Tyto parametry splňují právě nákladní elektrokola Tern a řadí se tak k lídrům na trhu.

Přijďte si je vyzkoušet k nám do prodejny.

Těšíme se na vás.

Tým Citybikes