Vážení zákazníci, do konce června probíhají sobotní prodeje v pražské prodejně 10:00 - 15:00. Využijte našich kolosobot k testování, poradenství, ke zvýhodněným cenám ale i k občerstvení kávou či zákuskem. Těšíme se na vás.

Pohodlné sedlo Hobsonseats Easyseat II

Kód: 623205
Novinka Tip
Neohodnoceno
Značka: Hobson seats
2 799 Kč –7 %
Pohodlné sedlo Hobsonseats Easyseat II
2 799 Kč –7 % 2 580 Kč / ks 2 132 Kč bez DPH
SKLADEM IHNED K ODBĚRU (32 ks)
Můžeme doručit do:
19.6.2024

Sedlo na jízdní kolo "bez nosu" s rozdělenými a šířkově stavitelnými komfortními platformami. Pohodlné sedlo lze šířkově nastavovat podle tvaru a velikosti pánevních sedacích kostí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Méně bolesti, více zdraví.

Pohodlné sedlo na kolo s nastavitelnou šířkou

Pokud vás nebaví jezdit na kole a tím hlavním důvodem jsou bolesti (bolí vás z toho zadek), máme řešení. Firma Hobson z USA již v osmdesátých letech zahájila prodej speciálních sedel "bez nosu" s nastavitelnou šířkou podle velikosti pánve resp. pánevních sedacích kostí. Hobsonseats prodali již více než 750 tisíc kusů a vrátili tak do sedla nejednoho cyklistu, který by jinak pověsil kolo na hřebík.

Nos - neboli zužující se přední část tradičního sedla, má význam zejména pro směrovou stabilizaci jízdy, může však působit problémy mnoha cyklistům. Zasunut mezi nohy vede k tomu, že cyklista sedí na pánevní hrázi, která není určena fyziologicky k sezení. K sezení jsou naopak určené sedací kosti pánevní.

Ať už jde o rozdíl mezi mužem a ženou nebo rozdíly v rámci velikosti postavy, každý má jinak rostlou pánev co šířky sedacích kostí. Proto se šířka sedla Easyseat II nastavuje otáčením stavěcí matice, která rozšiřuje a nebo naopak sužuje sedlo podle tvaru pánve. Je zde tedy cyklistické sedlo, které díky své konstrukci vylučuje dotyk s oblastí hráze a orgánů pánevního dna. Díky lehce zhoršené stabilizaci kola je sice nutné si na nový posez zvyknout, nicméně je to alternativa, která mnohé přivedla zpět k cyklistice a mnohým cyklistiku vůbec umožnila.

Cyklo sedlo Easyseat II. má standardní ližiny, lze tedy instalovat na libovolné sedlové trubky bez omezení. Pro zajištění pohodlného sedu je třeba upravit výšku řidítek tak, aby byl posez co možná nejvzpřímenější, což lze docílit i u představců typu A head pomocí zvyšujícího představce řidítek. nebo pomocí jiných řidítek.

Pohodlné sedlo Easyseat II je vhodné pro pány, kteří mají problémy s prostatou jakož i pro dámy s gynekologickými obtížemi (např. jako prevence opakujících se zánětů Bartholiniho žlázek). Pokud máte obavy z erektilní disfunkce způsobené útlakem nervů a krevního zásobení v oblasti pánevní hráze, problémy s bolestivým kostrčem nebo hemoroidy, je také pro vás určeno. Nicméně je vhodné pro všechny, kteří nemohou nalést pohodlné sedlo na své kolo.

Video

Nevyplňujte toto pole:
JB Avatar autora Váha sedla 8.10.2021 14:28
Dobrý den, kolik prosím váží toto sedlo Hobsonseats Easyseat II. Děkuji velice za odpověď. Jan Bača
Odpovědět
Avatar autora Hmotnost sedla Hobson Easyseat II 8.10.2021 14:51
Dobrý den, hmotnost sedla je 0,72 kg