Sedačky na kolo Bobike

Značka cyklosedaček Bobike je díky svému původu v Nizozemí oblíbená především v zemích Beneluxu, nicméně od roku 2013 patří pod větší skupinu Polisport, výroba byla přesunuta do Portugalska a ambice značky jsou nyní když ne globální tak jistě celoevropské.

V čem jsou dětské sedačky na kolo Bobike výjimečné?

Cyklosedačky Bobike jsou produkt špičkových evropských designerů, jsou také v Evropě stále kompletně vyráběny a splňují nejvyšší evropské certifikace (TÜV)
Nabídka dětských sedaček na kolo je velmi široká. Zahrnuje přední sedačky, zadní sedačky, sklopné sedačky pro juniory, stupačky, přední štíty a to jak v mnoha odstínech tak v několika modelových řadách (GO,ONE, Exclusive).

Přední sedačky na kolo a koloběžku

Přední cyklosedačky všech řad (GO,ONE, Exclusive) mají univerzální adaptér, který lze instalovat na krček představce jak klasického (s průměrem zásuvné trubky 1", 1 a 1/8") tak typu A head (záměnou za distanční podložky). Lze je tedy instalovat nejen na jízdí kola prakticky všech typů (kromě silničních a sportovních horských s extrémně nízkými řidítky)ale také na v Čechách velmi populární koloběžky pro dospělé od (s průměrem kol od 20 - 28").
Pro malé děti jsou přední sedačky z mnoha důvodů lepší než zadní. Máte nad dítětem kontrolu, můžete s ním mluvit - jízda je zábavnější jak pro dítě tak rodiče.
Navíc lze všechny typy předních sedaček doplnit o průhledné plexi štíty, které chrání děti před hmyzem, prachem a deštěm.
Dětské přední sedačka je vhodná pro děti od 9 měsíců do 3 let s tělesnou hmotností do 15 kg. I pro takto malé dítě je možné pořídit dětskou přilbu Bobike velikosti XS a S.

predni-detska-sedacka-na-kolo-a-kolobezku-bobike

Zadní sedačky na kolo

I u zadních cyklosedaček Bobike nalezneme originální řešení, která u jiných výrobců nejsou obvyklá.
U každé sedačky můžete volit způsob instalace ve dvou variantách podle toho, zda je vaše kolo vybaveno zadním nosičem či nikoli. Pro varianty s nosičem se sedačky upevňuje přímo na nosič. Adaptér je výrazně lehčí a nedochází ke klepání sedačky o nosič. Naopak pokud kolo nosič nemá, je třeba zvolit variantu adaptéru na sedlovou trubku rámu, který je obdobný jako u konkurenčních výrobků. Opět je možné volit ve třech typových řadách (GO,ONE, Exclusive) a vybírat z mnoha barev. Zadní sedačky na kolo Bobike jsou vhodné pro děti do 6 let a 22kg tělesné hmostnosti. I pro již odrostlejší děti jsou k dispozici přilby Bobike velikosti S a M.
Přední i zadní sedačku Bobike lze instalovat na jedno kolo a přepravovat tak dvě děti najednou. Rovněž lze zakoupit samostatně adaptér přední sedačky i adaptéry zadních sedaček a používat sedačky na více kolech zároveň bez nutnosti montáže.

zadni-detska-sedacka-na-kolo-bobike-2

Samostatnou kapitolou jsou pak zadní cyklosedačky Bobike Junior. Jsou sklopné a mohou na nich sedět děti od 5 - 10 let s hmotností 20 - 35kg. Pokud chcete na vozit na zadním nosiči i starší děti nebo kamarády, je možné zadní vidlici kola osadit sklopnými stupačkami na kolo.

detska-sedacka-na-kolo-bobike-junior

Dětská sedačka na kolo značky Bobike to není jen jedna cyklosedačka ale celý systém výrobků pro přepravu dětí na kole a koloběžce od nejútlejšího věku po zasloužilé školáky.
Společná jízda na kole s dítětem je ideální způsob dopravy v klidnějších částí města. Je to zábava jak pro děti tak rodiče a rovněž způsob, jak se udržet fit i s omezenými možnostmi rodičů předškolních dětí.