Logo
Nevíte si rady?
Zeptejte se nás telefonicky nebo e‑mailem

Přestavba na elektrokolo

Přestavba na elektrokolo
Čtěte více

Máte jízdní kolo a uvažujete o elektrokole?

Před tím, než uděláte rozhodnutí, zvažte přestavbu vašeho jízdního kola na elektrokolo. Přestavba na elektrokolo je v mnoha ohledech racionální volba.

Při přestavbě na elektrokolo využíváte stávající kolo. Ušetříte místo a peníze.

  • I běžné horské nebo krosové kolo střední třídy je co do použitých komponent kvalitnější než levné typy elekrokol. Po instalaci motoru a baterie je pak výsledné elektrokolo lehčí a lépe osazené než řada elektrokol, které se v současnosti nabízí.

  • U vlastního kola máte adekvátní výšku rámu. Levná elektrokola nenabízí velikostní varianty rámu.

  • Ušetříte. Při přestavbě na elektrokolo zapatíte zhruba polovinu než za elektrokolo se stejnou baterií a motorem.


Provádíme přestavby pomocí dostupných sestav ElectroKit III (středový či přední pohon). Přestavby na elektrokolo provádíme již od roku 2008 a máme za sebou stovky aplikací. Kromě typických instalací na horské nebo krosové kolo, instalujeme sady na městská kola, tříkolky pro seniory, lehokola, jízdní kola v retrostylu.


Elektrické sestavy - kity systematicky vylepšujeme. Po letitých zkušenostech se náš hlavní produkt ElektroKit ustálil v komponentech, které mají odpovídající kvalitu a tudíž minimální nároky na servis. Používáme výhradně bezkartáčové motory s volnoběžkou 8 FUN a baterie typu LiION s cylindrickými články a elektronickým řízením BMS (battery management systém)


Nyní je na trhu celá řada dalších typů lithiových baterií typu LiFePo4, LiMn2O4, LiPol a dalších. Po zkušenostech s podbitím těchto baterií preferujeme cylindrické články LiION, protože jde o dobře známý a prověřený koncept. Baterie jsou nejmenší, nejlehčí a v případě podbití je lze opět oživit iniciačním nabíjením. Často zmiňované riziko exploze je vyloučeno řídící elektronikou BMS, která je v každé baterii.

Na baterie v sadě ElectroKit poskytujeme záruku 12 měsíců nebo za příplatek prodlouženou záruku až 2 roky (viz podrobnosti v obchodních podmínkách zde).

Při přestavbě na elektrokolo postupujeme s maximální péčí, kolo předáváme vždy s dokonale krytou kabeláží. Samozřejmostí je údržba a případně servis stávajícího kola.
Nově nabízíme také možnost odvozu kola a opětovného zaslání již přestavěného kola naším zákazníkům. K tomuto účelu používáme kartonové obaly 2 x 1,2 x 0.3 m, které spolehlivě pojmou jízdí kolo bez nutnosti rozložení.
Nabídku sestav na přestavbu jízdního kola na elektrokolo naleznete v kategorii: Přestavba na elektrokolo.

Pokud budete mít jakýkoli dotaz, kontaktujte nás, rádi vám vše vysvětlíme.